Dráčci

V Modré budově nad třídou Koťátek vznikla od 1. 9. 2023 také nová třída Dráčků.

Ve třídě Vás přivítá paní učitelka Bc. Nikola Volfová.

O pořádek ve třídě se stará Jana Švecová.

Provoz třídy je od 8:00 do 14:00. Mimo provoz této třídy se děti scházejí a rozcházejí dle rozpisu na budově.

„Děti se mají vychovávat tak, aby se později nevlekly smutně životem a nenechaly všechny poklady a krásy světa shnít jen proto, že by k nim nenalezly klíč.“ —  Antoine de Saint-Exupéry

Ve třídě Dráčků se vzájemně učíme vytvářet prostředí, ve kterém se všichni cítíme příjemně a v bezpečí. Respektujeme své potřeby a snažíme se porozumět jeden druhému a především sobě. Děti se potřebují naučit, jak se samostatně rozhodovat, jak řešit problémy. Samostatnost, sebedůvěra, komunikační dovednosti, dětský zážitek a prožitek jsou pro mě na prvním místě. Dráčci také poletují a tráví hodně času v přírodě, kde přirozenou cestou objevují svět a podporují své zdraví.

Vážení rodiče,

věřte svým dětem, podporujte je v samostatnosti, dávejte jim prostor a příležitosti se rozvíjet a objevovat svět, chovejte se k nim s respektem, buďte spolu ve Vašem volném čase, povídejte si, choďte do přírody, a hlavně nezapomínejte při tom všem na hranice – věřím, že jim tím usnadníte cestu k nalezení těch správných klíčů na cestě životem.

Těším se na naši spolupráci!

Program činností Dráčků 2023 / 2024

ZDE: