Výňatek z provozního řádu zahrady MŠ

1. Provozovatel

Provozovatelem zahrady: Mateřská škola ve Velešíně

Vlastníkem zahrady: město Velešín

1. Účel zahrady

Zahrada mateřské školy je určena pouze ke hrám a pobytu dětí za dozoru pedagogického dozoru. Veřejnosti není přístupná.  Zákonní zástupci dětí a osoby, které vyzvedávají děti z mateřské školy, použijí zahradu výlučně za účelem vyzvednutí dětí nejkratší možnou cestou k budovám, kde se jejich dítě nachází. Na zahradě se nezdržují a není jim povoleno využívání herních prvků.

1. Provozní doba

Zahrada  mateřské  školy je otevřena po dobu jejího provozu od pondělí do pátku od 6. 15 – do 16. 45 hodin. V mimořádných případech (např. Den otevřených dveří, slavení tradic – čarodějnice, svatojánská slavnost, aj.) a z rozhodnutí ředitelky školy je zpřístupněna i mimo provozní dobu.

1. Zajištění úklidu zahrady MŠ

Za úklid zodpovídá školnice a paní uklízečky u svých budov. Vzhledem k využití zahrady za účelem výchovy a vzdělávání dětí navštěvující mateřskou školu, dohlížejí na běžný úklid učitelky.

1. V celém areálu je zakázáno
  • poškozovat vybavení – herní prvky, plot a zeleň školní zahrady
  • odnášet majetek školy
  • vyhazovat odpadky mimo místa k tomu určená a znečišťovat zahradu a její okolí