Co mám umět do školky

Co bych měl/a umět, až půjdu do školky?

• reagovat na své jméno
  • samostatně se najíst lžící, pít z hrnečku či sklenice
  • vydržet sedět při jídle u stolu
  • samostatně používat WC
  • umývat si ruce
  • dodržovat hygienu
  • vysmrkat se, používat kapesník
  • snažit se samostatně oblékat
  • obout si boty
  • poznat si své věci
  • umět si říct, co potřebuji

Maminko a tatínku.

• Přiveďte mě do školky a choďte si pro mě vždy včas, není mi příjemné být poslední.
  • Pokud nebudete stíhat, zavolejte paní učitelce, aby se mnou počítala.
  • Neprotahujte ranní loučení, je mi potom ještě víc smutno.
  • Nevoďte mě do školky, když mi není dobře nebo jsem nemocný, nakazil bych kamarády, celý den bych tam proplakal a paní učitelka by Vám stejně zavolala, ať si pro mě přijdete.
  • Nedávejte mi potají do kapsičky ani s sebou do školky sladkosti, ve školce mají pro nás sladké svačinky, které jsou pro nás vhodné.
  • Když budu mít narozeniny, můžeme donést nějakou dobrotu, rozdělím se s kamarády a společně to oslavíme.
  • Čtěte pozorně informace na nástěnce, aby vám něco důležitého neuteklo.
  • Seznamte se se Školním řádem i Provozním řádem zahrady.
  • Nezapomeňte paní učitelkám sdělit všechny důležité informace či změny, které by měly vědět.
  • Podepište mi věci, aby se nestávalo, že se mi ztratí či zamění a pravidelně je dle ročního období obměňujte.