Informace k docházce dětí do MŠ a k testování

Milí rodiče.

Provoz naší školky bude neměnný, a to od 6.15 do 16.45 hod. Každé pondělí a čtvrtek se budou vaše děti i my zaměstnanci v MŠ testovat, proto je důležité, abyste byli se svými dětmi u nás včas. Nejpozději do 7.30 hod., aby pak měli pověření provozní zaměstnanci prostor na úklid testovacích prostorů. Prosíme proto, abyste příchod nenechávali na poslední chvíli. Pokud se stane, že se sejde více lidí, než bude kapacita testovacích prostor, požádáme vás, abyste počkali venku.

Testovací místa jsou tyto:

pro děti z malé budovy – kuchyňka (vchod naproti pizzerie vedle dveří třídy Medvíďat);

pro děti z hlavní budovy – dolní vestibul (u šaten);

pro Koťátka, Včeličky a Myšky – prostor dole u třídy Včeliček.

Vy sami znáte vaše děti nejlépe, proto zvažte, jakým způsobem a co všechno o testování dětem dopředu řeknete. Pokud se ve vaší rodině během doby, kdy byla mateřská škola uzavřena stala nějaká závažná či smutná událost, která zasáhla vás i vaše děti a máte potřebu nám ji sdělit, tak neváhejte. Jsme tu pro vás. My alespoň budeme vědět, jak s případnými změnami v chování k vašemu dítěti přistupovat.

Podrobné informace ohledně testování naleznete na https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole. Zde je srozumitelně vysvětleno vše o testování, naleznete tam i odpovědi na vaše případné otázky a videa s návody testů. Ty jsou také ke shlédnutí na www.youtube.com (po zadání do vyhledávání například „instruktáž pro školy“). K nám do školky dorazily testy typu Lepu medical.

Pokud vašemu dítěti vyjde pozitivní antigenní test, obdržíte potvrzení o pozitivnosti a neodkladně zavoláte svému dětskému lékaři/lékařce a dítě se bude muset podrobit PCR testu. Ostatní děti, které byly v kontaktu s pozitivně testovaným dítětem dva dny před testováním, si budou muset jejich zákonní zástupci odvést domů a vyčkat na výsledek pozitivně testovaného dítěte.

Snažte se, prosím, vodit své děti v určené testovací dny. Pokud přijdete v jiný den, nahlaste to dopředu svým třídním učitelkám, aby s tím mohly počítat a dopředu vše připravit.

Příklad: vaše dítě přijde do školky ve středu – musí se otestovat ve středu a ve čtvrtek znovu, tak je to nařízené.

Nadále platí, že:

• V areálu MŠ je zákaz třetím osobám, vyjma orgánům jako (policii ČR, zdravotníkům, pracovníkům hygieny, ČŠI, SPC apod.), zřizovateli a osobám, kteří zajištují opravy, revize atd.
  • dospělí lidé si v areálu mateřské školy musí zakrývat nos i ústa respirátory bez výfukového ventilu (minimálně třídy FFP2 či KN95) a zdržují se jen na nezbytně krátkou dobu;
  • po příchodu do budov je důležité vydezinfikovat si ruce;
  • dítě doprovází pouze jeden člověk (rodič, prarodič apod.)
  • každé dítě bude mít pro případ potřeby v uzavíratelném sáčku či krabičce alespoň jednu roušku,
  • nahlašování případného podezření výskytu COVID-19 v rodině a vašem okolí.

Nové pravidlo:

• Děti přijdou do školky v respirátoru či roušce (pokud nemáte chirurgické, stačí ušité) a stáhnou si ji jen na nezbytně krátkou dobu, kdy se provede výtěr z nosu. Pokud bude výsledek testu negativní, dítě si může roušku sundat a po dobu v mateřské škole bude bez ní.
  • Vy sami si budete vaše dítě/děti testovat. Dohlížející osoba (proškolená a předem stanovená zaměstnankyně MŠ) bude přítomná, aby Vám vysvětlila vše potřebné a případně vám byla nápomocná.

Mějte na mysli, že do školky nepatří dítě, které vykazuje tyto příznaky:

• zvýšenou tělesnou teplotu
  • suchý kašel
  • dušnost
  • zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)
  • ztrátu chuti a čichu
  • bolest v krku
  • bolest svalů a kloubů
  • rýmu / ucpaný nos
  • bolest hlav

Při takových potíží bude Vaše dítě považováno za nemocné a do školky nebude mít přístup. Testovat se budou jen bez příznakové děti.

Předem vám děkujeme za dodržování nejen protiepidemických nařízení. Uděláme vše pro plynulý start ke znovuotevření, ale i pro nás to bude náročnější, a proto vás žádáme o schovívavost. Nejen vy, ale i my si přejeme, aby se změny dotkly vašich dětí co nejméně.  Doufáme, že se co nejdříve testování zajede a stane se z něj nestresující rituál.

Užijte si dubnový víkend, načerpejte energii ze sluníčka

a v pondělí se na vás a vaše děti budeme těšit.

Za celý kolektiv

Zuzana Levá