Pokyny a pravidla při karanténě

Pokyny a pravidla při karanténě

Pokyny od hygieny

Děti se v MŠ nechrání rouškami, proto při výskytu Covid-19 v naší mateřské škole budou považovány za rizikové kontakty. Z tohoto důvodu musí být v domácí karanténě. Zákonní zástupci dětí v karanténě telefonicky informují praktického lékaře pro děti a dorost dítěte. Karanténa trvá 10 dní od posledního kontaktu s nemocným. V průběhu 10denní karantény je nutné absolvovat PCR test. V případě, že by dítě na PCR test nešlo nebo nestihlo jít, je nutné dodržet domácí karanténu 14 dní od posledního kontaktu s nakaženým.

Pravidla domácí karantény:

· Dítě je povinno setrvat po dobu karantény v místě adresy pobytu!

· Je nutné dodržovat pravidla osobní hygieny, především používat výhradně papírové kapesníky na jedno použití, vyhnout se v mezích možností úzkému osobnímu kontaktu s ostatními osobami. Rovněž je nutné oznámit při veškerých lékařských ošetřeních a vyšetřeních, při přijetí do zařízení poskytovatelů lůžkové péče, že dítěti byla nařízena karanténa.

Prosím sledujte zdravotní stav dítěte a v případě jakékoli změny, zejména v podobě kašle, zvýšené teploty, dušnosti, bolesti svalů, bolesti kloubů, distanční formou (tj. telefonicky/e-mailem apod.) kontaktujte pediatra, popřípadě jiného poskytovatele zdravotních služeb a řidte se jeho pokyny.
vytisknout stránku


úvodní stránka organizace školky kde nás najdete
Kontakty | Aktuální jídelníčky | Představení tříd | Plánované akce

Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu MŠ Velešín není možné kopírovat jakýkoliv obsah stránek.
V roce 2015 vytvořili Machina.cz

Mateřská škola ve Velešíně
Školní 223, 38232 Velešín

ředitelna: 380.331.241
nová budova: 380.332.028
hlavní budova: 380.332.030
vedoucí stravování: 380.332.029

msvelesin@email.cz